24 червня 2018, 08:04, Політика

Антимонопольний комітет назвав бізнес-групу, яка «обскакала» Герегу та Веревського із заявками на купівлю агроактивів

Найчастіше у 2017 році до АМКУ з аграрними заявами про купівлю/продаж активів зверталася бізнес-група Кормишкіна Ю. А. – 33%. Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв під час засідання круглого столу «Стан конкуренції на сільськогосподарських ринках», ексклюзивно повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Нагадаємо, що депутат Герега вже зібрав земельний банк в розмірі 120 тис. га і планує збільшити його до 300 тис. га. Компанія «Кернел» придбала 7 аграрних компаній. ТОП-3 основних ринки, на яких відбувалося найбільше концентрацій у 2017 році. 18% всіх заявок до АМКУ в 2018 році стосуються агросектору.

Так за його даними, статистика аграрних заяв до АМКУ, щодо концентрацій на ринку вирощування культур за 2017 рік має такий вигляд: 33% аграрних заяв подала бізнес-група Кормишкіна Ю. А., зайнявши лідируючу позицію. Друге місце розділили народний депутат України, власник компанії «Епіцентр К» Олександр Герега та група «Кернел», очолювана Андрієм Веревським, вони надіслали по 21% аграрних заяв. Третє місце посіла компанія «Волинь-Зерно-Продукт» та "група Хомутинніка" – по 7%. На четвертому місці група «Росток», яка відправила близько 5% аграрних заяв. На п’ятому місці група «Астарта» та інші – по 3%.

«Ринок, на якому відбулося найбільше концентрації, – це ринок вирощування культур. Це говорить про те, що реальною метою цієї концентрації є набуття земельного банку відповідних агропромислових груп. Триває тенденція формування 10-30 українських агропромислових комплексів, які є гравцями цього ринку», – зазначає Терентьєв.

в