5 грудня 2017, 19:20, Рейдерство

Як правильно оформити скаргу до антирейдерської комісії

Формальні помилки при складанні скарги є причиною недопуску до розгляду Антирейдерською комісією значної кількості скарг. Саме варто ознайомитись із нормативними актами, які регулюють порядок звернення до комісії. Це порадила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова у своєму відеоблозі.

Нагадаємо, що рейдери на Херсонщині погрожують розстріляти селян.

«Закон один для всіх, тому, навіть якщо є формальні помилки при складанні скарги, Комісія не може допускати її до розгляду», — наголосила заступник міністра.

І додала, що Комісія розглядає виключно процедурні порушення, вчинені під час здійснення реєстраційних дій.

Комісія не є судовим органом, вона не розглядає суть правочину, ми оцінюємо лише правильність дій реєстратора чи нотаріуса під час реєстрації», — пояснила вона.

За словами Олени Сукманової, до Комісії можна звернутися протягом 60 днів після вчинення незаконної реєстраційної дії або ж 60 днів від моменту, як особа дізналася чи могла дізнатися про цей факт. Заступник міністра також додала, що Комісія не має повноважень розглядати скаргу, якщо існує судовий спір щодо цього предмету.

Вона також додала, що скарга обов’язково повинна містити:

  • повне найменування (ім'я), місце проживання (місцезнаходження) скаржника, а також найменування (ім'я) представника скаржника, якщо скарга подається ним;
  • реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується. До таких реквізитів належить його номер, дата та суб’єкт внесення;
  • зміст оскаржуваного рішення;
  • обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
  • відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання;
    підтвердження прав скаржника на майнове право (наприклад, витяг із державного земельного кадастру, що підтверджує право, і той факт, що ця людина була і є орендарем певної земельної ділянки);
  • належно засвідчені документальні докази порушення прав скаржника державним реєстратором (для юридичних осіб — засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Для фізичних осіб — повинні бути засвідчені підписом).

Якщо всі ці умови будуть дотримані, вашау скаргу однозначно розглянуть», — підсумувала  Олена Сукманова.

в