3 травня 2017, 13:34, Фінанси

Аграрні розписки поширять на тваринництво

Використання аграрних розписок в Україні поступово розширять на сільгоспвиробників,  які займаються тваринництвом. Такий прогноз висловив керівник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омеляненко у матеріалі "Бразильські розписки... "по-українськи" на AgroPolit.com.

Нагадаємо, що аграрні розписки в Україні впроваджуються проектом IFC у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства. Робота здійснюється за підтримки уряду Швейцарської Конфедерації.  На 14 березня 2017 року в Україні вже видано 86 аграрних розписок на суму понад 716 млн грн, із них 52 — це фінансові аграрні розписки. Жодна з виданих за 2016 рік аграрних розписок не є дефолтною. За оцінками  експертів, в найближчі 5 років агросектор  може залучити до $500 млн завдяки  розпискам.

На думку Олексія Омеляненка, аграрні розписки слід  запустити у сферу переробки.

Також ми зараз активно співпрацюємо з секторами овочівництва, ягідництва та з органічним землеробством. Важливим етапом буде використання аграрних розписок у тваринництві», — пояснює він подальші стратегічні плани з розвитку агророзписок в Україні.

Головним завданням проекту IFC, за словами його керівника, є поширення дії аграрних розписок на всю Україну: «Ми зараз робимо все для того, щоб прискорити цей процес, і щоб у сезоні наступного року агровиробники всіх регіонів України мали можливість отримати кредитування за аграрними розписками».

Керівник Проекту IFC вважає також вагомим досягненням України відкриття загальнодержавного Реєстру аграрних розписок.

Він містить усю необхідну інформацію про зобов’язання сторін та їхні виконання за договором за аграрними розписками. Наявність такої інформації дозволяє створювати кредитну історію, а це спрощує доступ фермерів до майбутніх позик. Ще одна особливість аграрних розписок: вони розроблялися, передусім, під потреби малих та середніх фермерських господарств, проте є випадок, коли ними скористалася й фізична особа. Агрохолдинги також виявляють чималу зацікавленість у роботі з новим інструментом фінансування. І це засвідчує, що аграрні розписки в Україні можуть мати широке коло застосування», — пише видання.

в