Сьогодні, 11:46 Інвестиції

Фонд держмайна України очікує до 9 млрд грн від приватизації у 2026 році

Фонд державного майна України планує отримати у 2026 році від 7 до 9 млрд грн від приватизації державних активів. Про це повідомив голова ФДМУ Дмитра Наталухи виданню «Главком».

За словами Наталухи, наразі до приватизаційного пулу включено близько десяти стратегічних підприємств із сукупною стартовою вартістю 10–13 млрд грн. До кінця року Фонд планує виставити на продаж щонайменше шість-сім великих об’єктів.

Серед них — Одеський припортовий завод, «Сумихімпром» та інші. Частина цих активів раніше належала підсанкційним російським власникам і була передана у власність держави. Ключовим активом великої приватизації залишається Одеський припортовий завод, який не працює з 2021 року. За словами голови ФДМУ, підвищення світових цін на аміак через геополітичну напруженість на Близькому Сході та перебої з постачанням через Ормузьку протоку посилили інтерес інвесторів до підприємства.

Наразі Фонд підписав чотири угоди про нерозголошення інформації з іноземними компаніями, які вивчають документацію щодо ОПЗ. У ФДМУ наголошують, що зацікавлені у збереженні виробничого профілю заводу та розвитку виробництва аміаку й карбаміду.

За словами Дмитра Наталухи, інтерес до великої приватизації в Україні проявляють інвестори зі США, країн ЄС, Азії та Перської затоки.

Як писав AgroPolit.comексперт розповів, як запобігти подорожчанню хліба. Також в Україні пришвидшилася інфляція.

в