Експорт зерна з України впав на 12%
У травні 2026 року Україна експортувала 5,2 млн тонн продукції агропромислового комплексу (АПК). Це на 8,6% менше порівняно з показниками попереднього місяця. Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.
Скорочення обсягів відвантажень наприкінці маркетингового року є традиційним для ринку, і поточний сезон не став винятком. Водночас в Україні досі залишаються значні обсяги продукції, призначеної для продажу за кордон — насамперед це стосується зернових культур.
Структура українського агроекспорту у травні 2026 року:
- Зернові культури: 3,6 млн тонн (кукурудза — 65%, пшениця — 34%, ячмінь — 1%). Падіння порівняно з квітнем становило 12%.
- Рослинні олії: 463,4 тис. тонн (соняшникова — 85%, соєва — 9%, ріпакова — 6%). Просідання обсягів — 8%.
- Макуха: 417,2 тис. тонн (соняшникова — 67%, соєва — 33%). Падіння становило 17%.
- Олійні культури: 323,9 тис. тонн (соя — 60%, ріпак — 38%, соняшник — 1%). Цей сегмент продемонстрував стрімке зростання — на 65%.
- Інші види продукції АПК: 412,8 тис. тонн, що на 4% менше, ніж у попередньому місяці.
За підсумками травня скорочення експорту зафіксовано майже в усіх категоріях товарів. Єдиним винятком, що показав позитивну динаміку, стали олійні культури.
Як писав AgroPolit.com, понад 800 тисяч тонн шротів експортували залізницею з початку року. Також Єгипет відмовився від краденого рф зерна.