Українці масово переходять від сиру до сирного продукту
У другій половині червня продажі твердих сирів в Україні залишаються слабкими. Про це повідомляє Інфагро.
На цьому тлі українські виробники намагаються втримати ціни, хоча на зовнішніх ринках ситуація суттєво змінюється: за останні два тижні сири масового виробництва в ЄС подешевшали на 200 євро за т.
Через це імпортна продукція поступово стає все більш конкурентною на українському ринку. На фоні слабкого споживчого попиту в супермаркетах зростає кількість акцій на сир: знижки сягають 25%, а іноді й 50%. Завантаження вітчизняних сирзаводів залишається низьким, а собівартість виробництва — високою. В результаті, за підсумками першого півріччя, обсяги виробництва справжнього сиру зменшились приблизно на 6%.
Натомість дедалі більшої популярності набувають сирні продукти — дешевша альтернатива натуральному сиру. Їхній експорт і внутрішнє споживання зростають. Головним ринком збуту для цих товарів залишається Казахстан, де сирний продукт купують удвічі дешевше за повноцінний сир.
Попит на натуральний сир залишається низьким навіть попри дисконтні пропозиції, і в найближчій перспективі українські виробники можуть зосередитися на виготовленні більш доступних сирних продуктів для експорту та бюджетного сегмента.
Як писав AgroPolit.com, в Україні 35% врожаю гине по дорозі до споживача. Також обмеження на експорт цукру в ЄС стали шоком для українських цукровиків.