Україна отримує від експорту агропродукції 15% від потенціалу
Україна може отримувати за експорт агропродукції в 15 разів більше виручки. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, пише Mind.ua.
Міністр навів приклад Данії, де один гектар орної землі приносить 15 000 євро на рік, а в Україні – близько 1000 євро. Він зазначив, що Україна використовує 1/15 свого потенціалу. Для того, щоб його реалізувати, потрібна глибока переробка, вихід на зовнішній ринок та його аналіз.
Міністр поділився даними про ринки, куди Україна експортує агропродукцію. Найбільша частина експорту йде до Євросоюзу – там частка зросла з «довоєнних» 29% до 52% станом на зараз. Наступними йдуть Близький Схід – 14%, Африка – 10% та Південно-Східна Азія – 9%. Однак в Азії, зокрема Китаї, товарообіг знизився на 6% після початку повномасштабної війни.
Коли ви будете впевнені, що збут буде, тоді треба повернутися і робити виробництво. Тому що, на жаль, є приклади, коли на останні гроші побудували виробництво, а збуту немає. Крім географії експорту, нам дуже важлива додана вартість в цій продукції. В Україні в середньому 291 євро доданої вартості агроекспорту – це найнижчий показник в Європі. Там середній показник – 1536 євро», – зауважив Коваль.
Як писав AgroPolit.com, При Мінагрополітики створили команду підтримки реформ і відновлення. Також В Україні 35% врожаю гине по дорозі до споживача.