$196 млн: агропродукція з України підкорила Чехію
У 2024 році експорт українських товарів до Чехії перевищив 196 млн доларів — у три рази більше, ніж у 2021 році. Про повідомили в Мінагрополітики.
Чехія залишається одним із ключових партнерів України у торгівлі агропродукцією. Основу поставок складають ріпак, горіхи, цукор, соняшникова олія та кондитерські вироби. Імпорт агропродукції з Чехії до України зріс і у 2024 році склав $114,6 млн, що на 60% більше порівняно з 2021 роком.
Серед імпортних позицій переважають продукти для годівлі тварин, жива свійська птиця, яйця та пиво. Потенціал співпраці на наступному етапі полягає у відновленні та модернізації українського агросектору.
Серед ключових напрямків:
- залучення чеських інвестицій у переробку продукції та агрологістику;
- спільне виробництво обладнання для харчової промисловості та зберігання товарів;
- обмін досвідом і освітні програми між аграрними університетами України та Чехії;
- створення фінансових механізмів для підтримки аграрних проєктів.
У присутності прем’єр-міністрів України та Чеської Республіки — Дениса Шмигаля та Петра Фіали — міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль підписав Меморандум про взаєморозуміння з міністром сільського господарства Чехії Мареком Виборним.
Як писав AgroPolit.com, Словаччина інвестувала в Україну 88,8 млн євро. Також в Україні шахраї обіцяють землю без аукціону.