Вчора, 18:01 Земля

Експерти розповіли, як не втратити землю, якщо її ще не приватизували

Неприватизовані ділянки можуть перейти у комунальну власність, якщо протокол не оформлений до 2028 року. Про це повідомляє 24 Канал.

Термін оформлення землі, що мав закінчитись 1 січня 2025 року, продовжили до 2028 року. За цей час треба оформити земельну ділянку, щоб не втратити її. Ділянки мають виділятися із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності.

Закон визначає порядок обміну земельними ділянками, особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних паїв.

У разі якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не приватизував земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Невитребуваний земельний пай за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

Як писав AgroPolit.com, експерти розповіли, кому належить земля, придбана у шлюбі. Також в Україні можна продати земельний пай, що перебуває в оренді.

в