Україна може виробляти до 20 млрд кубометрів біометану на рік – прогноз
За попередніми оцінками, Україна може виробляти 10 млрд кубометрів біометану на рік, що є третиною від довоєнного споживання, а за найбільш оптимістичними підрахунками – понад 20 млрд. Про це повідомляє РБК-Україна.
У 2024 році Україна ухвалила нову енергетичну стратегію, в якій розвитку біогазу та біометану відводиться вагоме місце. Раніше підписали меморандум про стратегічне партнерство України та Євросоюзу у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів.
Біометан може зіграти важливу роль у рамках нової моделі українського газового ринку та енергетики загалом. На сьогодні біометановий сектор в Україні перебуває на початкових стадіях. Перший мільйон кубометрів у підземних газових сховищах – це важливий крок, але все ще крапля в морі порівняно з багатообіцяючим потенціалом.
Для порівняння за 2024 рік видобули близько 19 млрд кубів природного газу. Однак, високий потенціал України у галузі біометану пояснюють тим, що Україна – аграрна країна і має великі сировинні ресурси в аграрному секторі для виробництва біогазу та біометану.
Згідно з планом Єврокомісії, до 2030 року ЄС має намір наростити виробництво біометану до 35 млрд кубометрів на рік, а до 2050 року — до 100 – 180 млрд.
Як писав AgroPolit.com, в Україні змінили Порядок функціонування реєстру біометану. Також Україна готується експортувати біометан.