9 січня 2024, 08:30, Фінанси

Експерт оцінив зміни в оподаткуванні аграрного сектору

Пропозиції Кабміну щодо «Національної стратегії доходів» до 2030 року з запропонованою зміною підходів до оподаткування агросектору є влучними і їх мали реалізувати вже давно. Таку думку висловив доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський.

За його словами, новий підхід передбачає перехід юридичних осіб на загальну систему оподаткування. Експерт додав, що рішення передбачає дію спрощенки виключно для дрібних фермерських господарств.

Олег Нів’євський зауважив, що податкові пільги для аграріїв уряд запровадив ще у 1999 році. За його словами, поточна форма підтримки заважає росту продуктивності в секторі. Фахівець порадив встановити перебування на спрощеній системі оподаткування не за правовою формою, а за обсягом виручки.

Для селянських фермерських господарств (фізичних осіб), які залишаться в режимі четвертої групи ССО, базу оподаткування буде розширено з року, у якому буде запроваджено оподаткування землі на основі її масової оцінки. Для виробників сільськогосподарської продукції (юридичних осіб) ставки єдиного податку протягом трьох років будуть переглянуті в бік збільшення до розміру еквівалентного загальному значенню ставки податку ПнП» – сказано в стратегії.

Як писав AgroPolit.com, в Україні в 2023 році аграрії отримали кредитів на 78,8 млрд грн. Також названо вимоги для бажаючих вирощувати медичний канабіс.

в