19 грудня 2023, 11:03, Логістика/Техніка

Україна планує покращити протиповітряну оборону для пришвидшення експорту зерна Чорним морем

Український чорноморський зерновий коридор працює краще, ніж очікувалося, але потрібна потужніша протиповітряна оборона, щоб пришвидшити час завантаження суден і краще захистити порти. Про це в коментарі Bloomberg заявив віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Президент України Володимир Зеленський покинув Вашингтон на початку цього місяця без жодних гарантій щодо додаткової допомоги. Окремо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на запланований пакет фінансової підтримки ЄС.

Незначна фінансова допомога від союзників робить для економіки України ще більш важливим забезпечення експорту її зернових та олійних культур на світові ринки. Безпека морського коридору в Чорному морі є життєво важливою.

Уряд докладає зусиль, щоб гарантувати трейдерам можливість продовжувати експорт, зокрема обіцяє допомогти зменшити витрати на страхування для компаній. Угода України з Lloyd’s і Marsh McLennan дозволила вдвічі скоротити витрати на страхування.

Marsh може забезпечити страхове покриття для кораблів, які експортують зерно з України, за ставками, що становлять третину ринкових ставок у рамках програми Unity. Програма підтримується українським урядом, який компенсує будь-які збитки на загальну суму до $20 млн.

Усе це допомогло новому коридору підтримувати торгівлю, хоча проблеми залишаються. рф посилила обстріли українських портів у Чорному морі та на Дунаї — минулого місяця під час удару загинув лоцман комерційного судна. Експорт зерна впав на 23% у період з липня до середини грудня. Потрібні потужні поставки, щоб транспортувати більший, ніж очікувалося, урожай цього року.

Деякі судновласники обережно ставляться до використання коридору. Зараз ним користуються кілька десятків фірм, у тому числі великі міжнародні трейдери.

Як писав AgroPolit.com, в Україні оголосили експортні результати транспортного безвізу. Також Україна та Румунія розбудовують спільні пункти пропуску для пришвидшення агроекспорту.

в