8 грудня 2021, 13:00, Фінанси

Озвучено прогноз цін на газ у 2022 році

Неврегульованість ціни на газ стане одним із ключових факторів стримування економічного розвитку. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Зазначається, що Китай намагатиметься втримати своє економічне зростання будь-якими методами. Відповідно він вже став скуповувати спотовий газ та вугілля по всьому світу. Це підігріло ціни. Росія від цього виграє та вирішує свої політичні питання.

«На межі банкрутства через ціни на енергоносії — цілі галузі: хімпром, цукрова, тепличне господарство, агропереробка і т.д. Через це дорожчає харчова продукція, під загрозою весняна посівна. Яким чином вирішуватимуться зазначені проблеми — невідомо», — говорять в УСПП.

У матеріалі ідеться, що ціни на газ, вочевидь, і далі лишатимуться високими.

І вже на порозі нового опалювального сезону в 2022 році Україні постане перед вибором укладення нового довгострокового договору про постачання газу — альтернатив тут не багато. А паралельно треба запускати процеси енергозбереження», — ідеться у матеріалі.

Так, тільки з відходів агровиробництва, харчової промисловості та з побутових відходів Україна може виробляти до 9,5 млрд кубометрів біогазу на рік. Інвестувавши ж до 2050 року €100 млрд в українську біоенергію, можна замістити споживання Україною щороку 20 млрд кубометрів природнього газу (сума інвестицій рівнозначна цінам на закупівлю газу на цей період).

Нагадаємо, що протягом карантинного 2020 року частка біоенергетики в Україні зросла на чверть: вона тепер заміщує близько 5,2 млрд м куб. природного газу.

 

в