Швейцарська компанія зацікавилась інвестиціями в українські підприємства на альтернативних джерелах енергії — Івченко
Швейцарська компанія Clariant, яка займається інвестиціями у будівництво підприємств, котрі працюють на альтернативних джерелах енергії, зацікавилась Україною, як місцем для інвестування в будівництво подібних підприємств. Про це повідомив Вадим Івченко, народний депутат, член аграрного комітету, який зараз перебуває у США.
Зокрема, він підкреслив:
«Біопаливо та біохімічні речовини, вироблені із сільськогосподарських відходів, відіграють ключову роль у зменшенні нашого вуглецевого сліду. Подібні інвестиції та успішна комерціалізація нової технології компанії Clariant окрім значного скорочування парникових газів надасть великі економічні можливості для аграрного бізнесу країни».
Івченко навів приклад тільки одного успішно реалізованого компанією Clariant проекту по виробництву целюлозного етанолу в місті Подарі, Румунія.
Флагманський завод із сільськогосподарських відходів буде виробляти понад 50 000 тонн целюлозного етанолу на рік. На ньому працює до 800 працівників, а для забезпечення постачання необхідної сировини підписано контракти з понад 300 місцевими фермерами.
Вадим Івченко підкреслив, що отриманий целюлозний етанол є майже вуглецевим біопаливом другого покоління. Окрім застосування в якості простого рішення для змішування палива, його виробництво надає додаткові можливості для подальшого застосування в хімічних речовинах на біологічній основі та для екологічно чистого авіаційного палива.
Ми представили наші пропозиції, а у відповідь отримали «домашнє завдання» після виконання якого компанія має намір приступити до реалізації інвестиційних проектів. Так, це тільки перша зустріч, але сигнали, які ми почули від керівництва компанії, дають нам право сподіватись на позитивний результат переговорів», — наголосив Вадим Івченко.
Нагадаємо, що раніше Вадим Івченко повідомляв, що американські інвестори зацікавлені інвестувати у розвиток української альтернативної енергетики, що виробляється із аграрної сировини та біовідходів.