26 жовтня 2021, 07:13, Земля

На ринку землі пішли продавати паї лише ті, у кого була гостра потреба в грошах

Продавати землю пішли лише ті, у кого була гостра потреба в грошах, скажімо, на лікування чи у зв'язку з якимись нагальними потребами. Або ж офіційно оформляють свої відносини ті, хто давним-давно взяв гроші в орендаря за ці паї наперед (наприклад, на весілля дітей/похорон/треба було виплатити компенсацію за ДТП чи щось подібне), а зараз лише з’явився інструмент, як продати легально, але таких людей не багато. Таку думку в коментарі AgroPolit.com висловила Дарина Панченко, помічник приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу Волинської області.

За її словами, серед помилок, яких припустилися на старті земельного ринку, і це потягнуло за собою низку проблем присутні наступні:

Для покупців землі – насамперед це легалізувати доходи. Перше, що запитує нотаріус у фермера: як той підтвердить джерела походження коштів, щоб придбати цю землю. Тож декларації – це необхідність. До того ж такі перевірки скоро будуть і щодо всіх договорів купівлі-продажу будь-якого майна, а не тільки с/г землі.

Для продавців землі – впорядкувати документи. Часто земля не зареєстрована, спадщина не оформлена, а люди про це не знають. Або ж приходять продавати, а виявляється, що людина в реєстрі боржників через якісь давним-давно несплачені штрафи і стягнення – і фермеру доводиться закривати ці питання у виконавчій службі.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди

в