Уряд хоче посилити відповідальність за виробництво фальсифікату – Мінекономіки
Перелік підприємств, які виробляють фальсифіковане вершкове масло, не зазнав істотних змін, попри викриття та оприлюднення інформації про фальсифікат. Це свідчить про недостатність покарання з боку держави. Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему «Стоп Фальсифікат». Масло солодковершкове II етап. Які проблеми насправді приховані?» сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
«Що ми бачимо? Перше – перелік підприємств (які виробляють фальсифіковане вершкове масло – ред.) міняється, але частково залишається незмінним. Чому? Той факт, що виробники після публічного оголошення, отримання інформації Держпродспоживслужбою, рішення АМКУ продовжують робити (фальсифіковану продукцію – ред.), означає, що не тільки страху немає, а покарання з боку держави не є достатньою мотивацією, щоб працювати чесно», – сказав Висоцький.
Він зазначив, що потрібно змінити правила гри, щоб було чітке розуміння відповідальності. Тому ухвалення комплексу законопроєктів, де «вводиться чітка позиція по фальсифікатах і покарання, буде першочерговим пріоритетом у першому кварталі для Верховної Ради».
На думку заступника міністра, дуже важливим фактором є "сила споживача і сила інформування".
Це є критичний і дуже важливий фактор — він впливає і буде продовжувати впливати. Моя думка, що 70% це буде вплив споживача, а 30% — це державний контроль. Тому ми зараз правильно рухаємося, коли робимо фокус на ці 70%», — підкреслив Висоцький.
Також він заявив, що держава має посилити контроль за якістю продукції на етапі постачання сировини на переробку.
Я думаю, що нам треба активно залучати сюди всіх учасників ланцюга постачання. Будемо спільно думати, як цей контроль робити скрізь», — зауважив урядовець.