29 липня 2016, 09:16, Політика

Депутати критикують Кутового через відсутність зрозумілої податкової системи

Головне «непорозуміння» податкової теми ― за якими правилами житиме агробізнес із 1 січня 2017 року і будуть чи ні гроші на держпідтримку фермерів до кінця року. Про це повідомляє AgroPolit.com в своєму дослідженні.

Червень добіг кінця, а чіткого розуміння, як далі житиме АПК, ― немає. Є робоча група за участі урядовців і представників галузі, які намагаються «докопатися» до істини, але питання не вирішене.

«Щодо податкового питання, позиція Кутового ще у ВР була така ― має бути загальна система для АПК і відшкодування ПДВ. Хоча моя як депутата і більшості колег аграрного комітету була інша… Моя думка, що спецрежим треба зберігати, бо зараз ми бачимо, до чого призводить його обмеження. Але те, що загальмовується і сьогодні не вносяться ніякі реальні конкретні пропозиції, говорить про те, що дійсно з 1 січня аграрії перейдуть на загальну систему оподаткування… Аграрії морально до цього готові. Вони не вірять, що будуть зміни. Міністерство нічого не зробило ― це правда. Але це швидше тому, що є вимоги і позиції МВФ, Мінфіну й загалом ― позиція уряду», ― коментує народний депутат Сергій Лабазюк.

За словами позафракційного народного депутата Андрія Вадатурського, потрібно відпрацювати нормальну податкову політику, яка б влаштовувала і МВФ, і парламент, і аграріїв, і домовитися про цю систему на 5 років. А в нас зміна оподаткування відбувається в день підписання бюджету, і багатьма речами торгуються з 3 до 5 ранку.

«За останні півроку ми так і не сіли за податкове питання… На комітеті кілька разів озвучували, що потрібно збиратися і Мінфіну, ДФСУ, Мінекономіки, депутатам і розробити законопроект, який визначатиме податкове життя, хоча б років на 5. Цього не вдалося… Нема поки навіть платформи чи правильного формату для дискусій. Це мінус», ― додає Іван Мірошниченко.

в