20 травня 2020, 11:00, Тваринництво

Голова Чернігівської ОДА звернувся до прем'єра щодо необхідних кроків для протидії масовому отруєнню бджіл

Голова Чернігівської обласної адміністрації Андрій Прокопенко відправив листа до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідних кроків для протидії масовому отруєнню бджіл. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що наразі на Чернігівщині зареєстровано 41,4 тис. бджолосімей. Протягом квітня — травня в області частково постраждали 607 бджолосімей, повністю загинуло 20 бджолосімей.

«Для вирішення цього проблемного питання та налагодження конструктивної співпраці між бджолярами та сільгоспвиробниками у Чернігівській облдержадміністрації проведено нараду щодо профілактики отруєння бджіл за участю представників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, правоохоронних органів, обласної та міської спілки бджолярів, підприємців, які вирощують сільськогосподарські культури», — зазначив Андрій Прокопенко.

Для протидії масовому отруєнню бджіл було напрацьовано пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів у сфері захисту та розвитку бджільництва.

Зокрема, пропонується:

  • Внести зміни до Кримінального кодексу України. Доповнивши його окремою статтею. Стаття 247-1. Порушення законодавства про охорону бджіл
  • Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
    До ст. 83. Порушення правил застосування, зберігання, транспортування, знешкодження, ліквідації та захоронення пестицидів і агрохімікатів, токсичних хімічних речовин та інших препаратів, а також ст. 188-12. Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин.
  • Крім того, запропоновані конкретні зміни до Законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про захист рослин» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Нагадаємо, для попередження отруєння бджіл та обов’язкової комунікації між пасічниками та агровиробниками наприкінці квітня 2020 року були визначені відповідальні контактні особи територіальних органів Держпродспоживслужби та структурних підрозділів облдержадміністрацій.

 

в