У Милованова під ялинку попросили не продавати ДП «Конярство України» та досягти 10% росту ВВП
У міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова попросили подарувати під ялинку рішення про відсутність продажу ДП «Конярство України» та забезпечити ріст ВВП на рівні 10%. Онлайн-дискусія з міністром відбулася у соцмережі.
Тимофій Милованов розповів, що у новому році бажає досягти економічного зростання на 5% й більше, зростання зарплат на 10% чи й більше та зменшення безробіття та збільшення зайнятості на 1% і більше. Також запитав користувачів інтернету, які вони мають новорічні бажання. На деякі з них надав власні коментарі.
Один із читачів запитав Милованова, чому той має такі скромні наміри про ріст ВВП на 5%, а не хоча б на 10%. Та нагадав про обіцянку Володимира Зеленського досягти росту ВВП за каденцію до 40%. На що Милованов відповів, що 10% на рік – мета амбітна, але можлива.
Зростання в 2019-му було 3,5%. Ціль у 40% – дуже амбітна. Дуже. Потрібно пришвидшувати зростання в наступні роки. Це складно, але можливо», – сказав Милованов, додавши про роль в цьому процесі земельної реформи: «Приватизація, реформа ринку праці, ринок землі – підвищують продуктивність праці та створять передумови для економічного зростання».
Ще один із коментаторів попросив керівника Мінекономіки не віддавати з молотка ДП «Конярство України».
Наведіть лад у ДП «Конярство України» і не продавайте його, це прибуткове підприємство, яке штучно зробили банкрутом! На сьогодні філії ДП одні з найбільших роботодавців, з приватизацією кількість робочих місць на них скоротиться в рази!!!».
Запитання користувача є 305-м із опублікованих, черга на відповідь на нього до першої години дня у міністра не дійшла.
Нагадаємо, ДП «Конярство України» потрапило до переліку аграрних держпідприємств, які мають найбільшу вірогідність піти під приватизацію. За 2018 рік заробило 29 тис. грн, а за оцінками мало би бути 70 млн грн. Прибуток з 1 га у 2015 році становив 127 грн, у 2016-му – 1,1 грн, у 2017 – 0,25 грн. Інвентаризація активів підприємства, ініціована Мінекономіки виявила, що до Держгеокадастру внесено лише 60% землі, яка мала б належати ДП. Це тоді як воно володіє найбільшим земельним банком серед державних ДП – 50,6 тис. га. Про це детальніше читайте у публікації Приватизація аграрних державних підприємств: які активи підуть з молотка.