друкувати


Голова Офісу президента Андрій Богдан «віджимає» бізнес Олега Бахматюка — заява

25 грудня 2019, 11:13

Власник Ukrlandfarming Олег Бахматюк звинувачує голову Офісу президента Андрія Богдана у спробі забрати його бізнес, а також — в «замовленні» поновлення справи проти нього в НАБУ. Про це розповів власник Ukrlandfarming Олег Бахматюк у інтерв’ю  AgroPolit.com та Latifundist.com.

Нагадаємо, що НАБУ підозрює Бахматюка у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ, яке отримав раніше підконтрольний йому VAB Банк.

«Я вважаю, що мене «замовив» Андрій Богдан – голова Офісу президента. Він керував цими процесами і щодо Віталія Каська (перший заступник Генпрокурора – Авт.) , й Артема Ситника (директор НАБУ – Авт.). Я зустрічався з ним особисто, бачив саму риторику... Ми намагалися знайти конструктив. Я описував це в інтерв’ю «Страна.uа». Богдан – диригент та оператор судового процесу проти мене. Витоки в пресі, які ми спостерігаємо, підтверджують, що ці речі присутні не тільки до мене, а й всюди… Я чітко розумію, що це політично мотивований процес. З наслідками — ви розумієте, що падіння Ukrlandfarming, м’яко кажучи, буде маленькою ядерною бомбою, на цьому сходяться всі аналітики — і політичні, й економічні, що це буде великою проблемою», — каже він.

Бахматюк припускає, що такий інтерес зі сторони Богдана може бути зумовлений бажанням прибрати його компанію до рук.

Відволікання уваги від інших кейсів на цьому ринку й маніпулювання свідомістю громадян — тут вони об’єднані з Рябошапкою тим, що вони боряться з так званими «олігархами». Я — не олігарх. Класичний олігарх — це людина, яка має вплив на політичну систему. Назвіть мій вплив на політичну систему чи на медіа? Назвіть канал, який я маю? Відповідно, це підміна понять», — відповідає він на питання про те, який практичний інтерес в такому разі може переслідувати Богдан.

На питання «Чи вважаєте, що Богдан хоче забрати ваш бізнес?» він відповів так: 

Я не виключаю цього…  Будь-яка домовленість краща від цих дій, але ці люди переслідують інші цілі. Зокрема я не виключаю, що є рейдерські речі, тому що компанія велика. Ми розуміємо, що за нестабільної ситуації, будуть під загрозою договори оренди, активи, які закладені у зовнішніх кредиторів, вони будуть знецінюватися. Ви ж прекрасно розумієте, що таке вартість елеватора без землі — в 10 разів менша, чи будь-якого іншого активу. Фактично, не виключаємо, що це також один із мотиваторів прийняття такого рішення проти нашої компанії. Не хотілося б у цьому переконуватися, показуючи, хто це зробив. Ми розуміємо, що це привертання уваги, популізм. Ви бачите, генпрокурор каже, що робитиме посадки по так званих соціологічних дослідженнях, це — нонсенс».

Власник Ukrlandfarming Олег Бахматюк нагадав, що справа про нецільове витрачання рефінснсування нбу «уже чотири рази закривалася іншими силовими структурами. Просто зараз співпали інтереси багатьох: Артему Ситнику (директору НАБУ – ред.) — слід показати піар, Руслану Рябошапці (Генеральний прокурор України) – теж, який розпочав боротьбу з олігархами, до яких я не відношуся. Ви знаєте, що олігарх — це людина, яка має політичні впливи, і медійні. У нас велика компанія, я — великий бізнесмен, але не олігарх. Вони підмінюють ці поняття зараз. Думаю, що я і Костянтин Живаго — це «ілюстрація» для того самого Андрія Богдана (голова Офісу президента – Ред.), відволікання від інших важливих інших подій, показування інтенсивної роботи по боротьбі із так званими «олігархами».

Нагадаємо, 22 листопада Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Тим часом міжнародні кредитори Ukrlandfarming  написали листа уряду з проханням зустрітися з ними, щоби не допустити дефолту компанії, а відтак — передачі активів компанії за борги. Наразі сам Бахматюк перебуває у Відні разом зі своєю сім’єю, рідною сестрою Наталією Романюк і Денисом Мальцевим. Більше деталей про це, про звернення до Президента Володимира Зеленського та чи збирається він повертатися в Україну — дивіться у відео та читайте у вижимці найцікавіших цитат з інтерв'ю Олега Бахматюка. Повний текст розмови — за посиланням.