17 квітня 2019, 15:00, Земля

Названо 7 схем використання державної землі агрокомпаніями

АgroРolit.com знайшов 7 схем використання держземель агрокомпаніями в Україні в умовах «тіньового» ринку землі. Про це ідеться в матеріалі «Сім схем використання держземель агрокомпаніями в умовах «тіньового» ринку землі» головного редактора AgroPolit.com Наталії Білоусової.

Нагадаємо, що що AgroPolit.com почав вивчати тему, як же сьогодні торгують орендним правом на держземлі, бо в перспективі йдеться про 10 млн га с/г землі.

В матеріалі ідеться, що цього року Кабмін передасть землі с/г призначення за межами населених пунктів ще 141 об’єднаній громаді. За минулий рік 650 ОТГ уже отримали 1,5 млн га аграрних земель на суму понад $1,5 млрд. Такий крок експерти схвалюють, адже до цього використання державних земель за багатьма параметрами було зі знаком питання, зокрема, постійно лунала критика, що  ці землі «крадуть», вони переходять під контроль своїм людям, використовуються у «тіні».

AgroPolit.com покопався у земельній історії агросектору та з’ясував, що державна земля з 2000-х років «вкрастися» не могла, бо немає закону про продаж права на ці землі. А тому  усі операції з використання агробізнесом цієї землі можуть бути ліквідовані після скасування мораторію та прийняття парламентом закону про обіг земель с/г призначення. Ще одне: через політичні каруселі в питанні «знімати чи ні мораторій, відкривати чи ні ринок землі» і бізнес, і держава лише втрачають! Перші несуть репутаційні ризики через різні схеми використання в рамках законодавчих шпарин цієї землі й неоціненність своїх бізнесів на міжнародних ринках. Друга має земельну корупцію та недоотримування доходів у місцеві бюджети. А тепер давайте подивимося, які ж схеми використовувалися та використовуються сьогодні з держземлями, — йдеться у блозі.

Детальніше про 7 схем читайте у матеріалі «Сім схем використання держземель агрокомпаніями в умовах «тіньового» ринку землі».

 

в