Українському агросектору важко відповідати стандартам ЄС, – чеський науковець
Вступ України до ЄС не гарантуватиме отримання фінансування сільського господарства з Брюсселю. Бо у першочергових планах розвитку Європейського Союзу – забезпечення коштами та стимулювання фермерських господарств, які господарюють на невеликих площах. Про це під час ювілейного засідання з нагоди 100-річчя НААН у Києві повідомив президент Чеської академії сільськогосподарських наук Ян Нєдєльнік, повідомляє кореспондент АgroРolit.com.
Нагадаємо, що ЄБРР надасть кредит для будівництва в Україні потужної сонячної електростанції.
Він розповів про труднощі, які нині має його країна в умовах західного партнерства.
«У моїй невеликій, порівняно з Україною, республіці є комплекси, які простягаються на 1-2 тис. га. І ми маємо труднощі з виконанням правил для отримання фінансування, бо політика Брюсселя роздільна. Вони хочуть бачити малі привітні господарства для посівів. Я чув, що у вас в Україні є комплекси, які працюють на 70-80 га землі. Тож можемо мати подібні проблеми у майбутньому», – розповів Ян Нєдєльнік.
Чеський вчений зазначив, що нині його країна відкрита до співпраці з Україною у питаннях розвитку АПК. Нагадав про багатолітній досвід виробництва люцерни для експорту в арабські регіони.
Більше прочитати про проблеми та досягнення сучасної агронауки можна у матеріалі з 100-річчя святкування Національної академії аграрних наук (НААН) «100 років «самотності» — як українська агронаука, попри все, виживає».