Сергій Миколайович Рижук

Сергій Миколайович Рижук

квітень 2002 р.
січень 2004 р.

    Очікування

Сергій Рижук збирався поліпшити структуру посівних площ, хотів досягнути диверсифікації виробництва. Аграрії повинні були навчитися виробляти те, що потребує внутрішній і зовнішній ринки, а не те, що звикли виробляти роками.

Команда Рижука мала розробити й затвердити програму стабілізації та поступового збільшення обсягів виробництва зерна, розвитку інфраструктури й економічних механізмів оптимізації ринку зерна і хлібопродуктів на період 2001 — 2004 рр.

   Реальність

Пішовши з посади міністра, Сергій Рижук визнав, що не зумів своєчасно виконати указ Президента про розвиток агроринку, у тому числі зернового.

2003 р. видався неврожайним. Основним фактором зниження врожаю було обмерзання озимих культур, урожай пшениці (за рахунок озимої групи) упав у п'ять разів, порівняно з 2002 р., — до 3,6 млн тонн. При цьому виявилося, що внутрішні запаси зерна не були сформовані, у чому звинуватили зернотрейдерів — нібито ті надто захопилися експортом. У результаті у 2003 р. Україна, яка традиційно входила до топ-5 світових постачальників і виробників зерна, була змушена імпортувати зернові.

   Цифри

У 2003 р. виробництво круп'яних культур збільшилося в 2,5 рази, зерна кукурудзи було отримано в 1,6 рази більше ніж у 2002 р.

Якщо наприкінці 90-х українці 21 % місячної заробітної плати в середньому витрачали на хліб і хлібобулочні вироби, то у 2003 р.  —  лише 8 — 9 %.

За роки роботи міністром Рижука в Україні вдалося збільшити площі ярої пшениці з 11 тис. до 480 тис. га.

   Пряма мова

Помилка наша в тому, що до проблем аграрного сектору ставляться як до проблем самого сільського господарства, а не як до проблем загальнодержавних».

Україна — це дві третини території зони ризикованого землеробства».

Не можна так часто міняти міністрів. А тим більше аграрного сектору. Адже потрібно мінімум рік досконало вивчати галузь, готувати виважені пропозиції...».

Выполнено с помощью Disqus