Господарство на Київщині отримало 5,6 т/га органічного жита
Господарство на Київщині отримало 5,6 т/га органічного жита

Завдяки органічній технології вирощування ПСП «ім. Шевченка» у Київській області отримало 5,6 т/га жита, 3 т/га сої та 1,7 т/га сочевиці. Для порівняння, в середньому по Україні жита зібрали при традиційному способі вирощування 2,6 т/га, сої — 2,3 т/га. Про це повідомляє прес-служба «Асоціації аграріїв України».

Нагадаємо, в Україні завершується збирання ранніх зернових.

За словами агронома господарства Галини Кротевич, цим фактом можна спростувати міф про те, що при переході на органічне виробництво знижується продуктивність культур.

Врожайність 5,6 т/га жита отримали не від гібрида, а на сортосуміші. Її насіння придбали в Інституті рослинництва.

Такого результату господарство отримало завдяки агротехнології. У перехідний період протягом двох років жита збирали 3 т/га, потім показник збільшувався.

«З гербіцидами працювати легше. При органічному ж виробництві агрономові доведеться згадати про борону і каток», — розповідає Галина Кротевич.

За її словами, одразу після посівної кампанії на полях проводять обробку. Щоб уникнути великої кількості бур’янів, на четвертий день після висіву на сою і сочевицю пускають штригель-борону. Після сходів — повторюють. За потребою проводять ще раз боронування через тиждень. Зайвих культивацій намагаються не проводити, щоб не втрачати вологу.

Технологія вирощування жита починається з осіннього вирівнювання ґрунту: оранка, передпосівна культивація. Навесні посіви обробляють ротаційною бороною.
Проти хвороб застосовують цілий комплекс заходів: відмова від власного насінництва, дотримання сівозміни, тощо.

Зі шкідниками нічого не поробиш. Цього року на полях був помічений хлібний жук, потім він перелетів до сусідів. Від шкідників на сої і сочевиці врятувала трихограма, яку розкидали з безпілотника», — каже агроном господарства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 серпня 2018
Які три реєстри мають запрацювати в Україні для старту органічного ринку у 2019 році, – нардеп
Базовими для функціонування органічного ринку в Україні є три реєстри, діяльність яких має ухвалити які  Кабінет Міністрів України. Про це у...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...