Близько 6,5 тис. українців після смерті віддали безкоштовно державі землю
Близько 6,5 тис. українців після смерті віддали безкоштовно державі землю

Після смерті близько 6,5 тис. землевласників держава отримала безкоштовно у свою власність земельні ділянки загальною площею 25 тис. га, на які не знайшлося спадкоємців. Про це свідчать дані Моніторингу земельних відносин, який напередодні був презентований у Світовому банку, передає Економічна правда.

Нагадаємо, відкриття ринку землі знизить макроекономічні ризики та покращить інвестиційний клімат.

За даними Моніторингу, у 2017 році в Україні нараховувалося 6,537 тис. земельних ділянок загальною площею 25,072 тис. га, які визнані відумерлою спадщиною. Тобто, спадкоємці не заявили про свої права і ці землі де-юре перейшли у розпорядження місцевих органів влади за рішенням суду.

Також землевласники за життя не змогли продати землю — як відомо, в Україні досі діє мораторій на продаж землі.

Зокрема, найбільшу кількість таких ділянок — 998 — було зафіксовано в Сумській області. За площею лідирує Кіровоградська область — тут 2,669 тис. га земель були визнані відумерлою спадщиною.

Менше відумерлої спадщини в західних областях — в Чернівецькій — 8 га, Івано-Франківській — 26 га, Львівській — 35 га та Рівненській областях — 72 га.

Проте, йдеться про офіційну статистику, надану для Моніторингу Держгеокадастром. За даними ЕП, де-факто землі відумерлої спадщини можуть сягати 2 млн га землі.

Так, на даний момент близько 2 млн га землі, власники яких померли, не мають юридичного статусу та обробляються нелегально. Для визнання цих земель відумерлою спадщиною органи місцевої влади повинні звернутися до суду, і лише за рішенням суду ці землі передаються в управління місцевим органам влади.

Поки ситуацію юридично не розв’язано, орендарі таку землю продовжують обробляти, а коли завершується дія договору — відповідно до стандартних прикінцевих положень — він автоматично продовжується, якщо власник за 6 місяців до дати завершення не сповістив про інше.

Водночас невідомо, перераховують орендарі орендну плату спадкоємцям власника, чи ні.

Раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 листопада 2018
Маркування української продукції латиницею перенесуть на 2021 рік – МЕРТ
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) планує перенести з 1 січня 2019 року на 1 січня 2021 року запровадження міжнародних норм...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...