12000

Про Державний бюджет України на 2025 рік

Статус: Проект
Дата реєстрації: Сьогодні
Дата введення в дію:
Авторство: Підласа Роксолана Андріївна, Шмигаль Денис Анатолійович

Детальніше про закон України № 12000

Основні показники законопроєкту щодо мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму:

  • розмір мінімальної зарплати упродовж 2025 року становитиме 8000 грн на місяць, у погодинному розмірі – 48 грн;
  • загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць дорівнюватиме 2920 грн.

Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становитиме:

  • дітей віком до 6 років – 2563 грн;
  • дітей віком від 6 до 18 років – 3196 грн;
  • працездатних осіб – 3028 грн;
  • осіб, які втратили працездатність – 2361 грн.

З метою мінімізації фіскальних ризиків, пов’язаних із змінами у макроекономічному середовищі, для розрахунку показників державного бюджету на наступний рік використовувався макроекономічний прогноз, який передбачає обережні оцінки як щодо підсумків поточного року, так і темпів відновлення економіки у наступному році з врахуванням наявного рівня безпекових ризиків.

У прогнозному періоді Уряд України зосередить зусилля на реалізації комплексу горизонтальних і галузевих реформ, передбачених програмою Ukraine Facility, співпраці з МВФ, а також інших зобов’язань, які Україна взяла на шляху до членства в Європейському Союзі. Реформи також будуть спрямовані на розвиток двосторонніх і багатосторонніх відносин з країнами-партнерами та міжнародними фінансовими організаціями. Результати впроваджених реформ стануть визначальними для швидкої та повної інтеграції України до спільного ринку ЄС.

Разом з тим, війна триває і втрати та збитки, які вона завдає економіці України, не обмежуються лише матеріальними руйнуваннями, але й формують комплекс проблемних явищ та ризиків, які стримуватимуть економічний розвиток країни у прогнозному періоді.

За підсумками 2025 року прогнозується продовження поступового відновлення економіки – зростання реального ВВП на рівні 2,7 відсотка.

Суттєвий внесок у зростання забезпечуватиме споживчий попит домогосподарств, який має найбільшу питому вагу у структурі ВВП. Серед факторів, що сприятимуть підтримці попиту, слід виділити витрати бюджету на оплату праці та соціальний захист, виплати військовим, а також адаптивність бізнесу та поступове відновлення економічної активності в регіонах України із відносно низьким рівнем безпекових ризиків.

Важливим фактором, що може сприяти зростанню споживчої активності населення, є підвищення заробітних плат через існуючі диспропорції на ринку праці внаслідок дефіциту кваліфікованих кадрів. Прогнозується зростання середньомісячної заробітної плати у 2025 році, як у номінальному вираженні до 24 389 грн, так і в реальному — на 8,1 відсотка до попереднього року. Таке підвищення зарплат обумовлене прагненням вітчизняних підприємств утримувати та залучати новий висококваліфікований персонал на тлі нестачі трудових ресурсів.

Поступова адаптація виробників до нових умов діяльності, підвищення економічної активності та збільшення робочих місць, у тому числі за рахунок більшого залучення жінок, стане додатковим чинником відновлення споживчого попиту та сприятиме поступовому зменшенню рівня безробіття у 2025 році до 17,7 відсотка.

До теми

25 вересня 2024
В Україні планують відновлювати деградовані землі – законопроєкт
Законопроєкт №12058 «Про внесення –змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення деградованих земель, стимулювання вирощування...
4 вересня 2024
Названі ключові аграрні законопроєкти 2024 року
В 2024 році серед основних аграрних законів та законопроєктів особливої уваги заслуговують десять документів. Про це повідомляє AgroPolit.com. Ось...
24 липня 2024
Законопроєкт щодо повноважень місцевих органів влади на передачу землі в оренду внесли до Ради
Законопроєкт №11430, який уточнює повноваження органів місцевого самоврядування щодо передачі землі в оренду або користування внесли до Верховної...