7668

Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення «Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку»

Статус: Проект
Дата реєстрації: 14 серпня 2022
Дата введення в дію:
Авторство: Шмигаль Денис Анатолійович

Детальніше про закон України № 7668

Ним пропонується встановити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів (на період воєнного/надзвичайного стану) для бензинів моторних, важких дистилятів та інших нафтопродуктів, скрапленого газу, бутану, ізобутану.

Як ідеться у пояснювальній записці, наразі існує значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства. Згідно із Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, встановлено ставку акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та скраплений газ у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів.

Згідно із Законом України від 24 березня 2022 року № 2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування акцизним податком, а також ввізним митом операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту.

Внаслідок прийняття цих змін до Податкового кодексу України та Митного кодексу України державний дорожній фонд практично позбавлений джерел формування, оскільки прогнозний обсяг надходження коштів із джерел, що залишились, становили близько 0,1% від обсягу, передбаченого затвердженим розписом державного бюджету.

З 1 липня 2022 року набули чинності положення Закону України від 21 червня 2022 року № 2325-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування», якими відновлено сплату акцизного податку та ввізного мита на імпортовані легкові автомобілі, однак це не компенсує втрати доходів за березень-червень, та не забезпечило повного відновлення доходів державного дорожнього фонду. Адже так і не сплачується акцизний податок на імпортоване та вироблене в Україні пальне, який був основним джерелом формування державного дорожнього фонду.