7028

«Про внесення змін до Закону України «Про ветеринарну медицину» щодо спрощення умов доступу суб’єктів тваринництва до племінних (генетичних) ресурсів»

Статус: Проект
Дата реєстрації: 9 лютого 2022
Дата введення в дію:
Авторство: Гетманцев Данило Олександрович, Наталуха Дмитро Андрійович, Арістов Юрій Юрійович

Детальніше про закон України № 7028

Метою проєкту Закону є спрощення умов доступу суб’єктів тваринництва до сучасних племінних (генетичних) ресурсів. Документ враховує необхідність:

1) розблокування доступу суб’єктів тваринництва до сучасного племінного (генетичного) матеріалу, який походить з господарств тих країн, що є вільними від АЧС та інших небезпечних хвороб тварин, занесених до списку Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) і до яких відповідні тварини є сприйнятливими;

 2) розвитку вітчизняного тваринництва і підвищення його продуктивності в Україні в цілому, та свинарства зокрема; 3) уніфікації законодавства України із положеннями Кодексу здоров’я наземних тварин Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) в частині, яка стосується транзитного проходження вантажів із живими тваринами через інші країни.

Проєктом Закону передбачено внесення змін до частини першої статті 85 і до частини другої статті 91 Закону № 2498. Зокрема, із зазначених статей Закону № 2498 пропонується виключити положення, відповідно до яких заборонений імпорт в Україну вантажів з живими тваринами, що переміщуються транзитом через країни, в яких мають місце випадки небезпечних хвороб, занесених до списку Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ), до яких відповідні тварини є сприйнятливими. Зазначена заборона імпорту фактично буде знята завдяки введенню в дію у березні 2023 року Закону № 1206, який такої заборони не містить. Але оскільки ситуація з доступом суб’єктів тваринництва в Україні до сучасного племінного (генетичного) матеріалу є доволі критичною, проєктом Закону запропоновано наблизити дату фактичного скасування такої заборони, не очікуючи настання 21 березня 2023 року (дати введення в дію Закону № 1206).