3253

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії ціновим спекуляціям на товари, послуги, роботи першої необхідності недобросовісними суб'єктами господарювання під час правового режиму надзвичайного стану, воєнного стану або карантину в Україні)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 24 березня 2020
Дата введення в дію:

Детальніше про проект закону № 3253

Автор законопроекту Олександр Качура.

Роз'яснює поняття надзвичайного стану, воєнного стану, карантину. Регулює покарання за зловживання ціновою політикою в часі кожного з періодів. 

Законопроектом передбачається доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України санкціями щодо суб’єктів господарювання, які необґрунтовано перевищують вартість товарів, робіт чи послуг, виключний перелік яких формується та встановлюється Кабінетом Міністрів України на час дії правового режиму надзвичайного стану, воєнного стану або карантину в Україні.

Також законопроектом передбачається доповнити Закон України «Про правовий режим надзвичайного стану», Закон України «Про правовий режим воєнного стану», Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» повноваження Кабінету Міністрів України на час дії правового режиму надзвичайного стану, воєнного стану або карантину в Україні формувати та встановлювати виключний перелік граничної ціни або тарифу на товари, робіти чи послуги першої необхідності.

Перевищення встановлених Кабінетом Міністрів України під час дії правового режиму надзвичайного стану, воєнного стану або карантину в Україні, граничних цін і тарифів  працівниками торгівлі, громадського харчування і сфери послуг або суб'єктами господарювання під час реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг тягне за собою накладення штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен окремий товар, роботу, послугу.

Відповідно до запропонованих змін до Кримінального кодексу, неодноразове, а саме більше двох разів протягом 6 місяців, вчинення однією і тією ж особою перевищення встановлених граничних цін карається штрафом у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен окремий товар, роботу, послугу.

Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб карається штрафом у розмірі 7000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен окремий товар, роботу, послугу.

До теми

23 березня 2020
Кабміну пропонують поновити аграрні ринки – інакше ціни на овочі та безробіття в селі стрімко виростуть
Уряду потрібно поновити роботу агропродовольчих ринків у невеликих містах та районних центрах, інакше в Україну стрімко збільшиться імпорт овочів...
23 березня 2020
Ціни на часник в Україні зросли вдвічі через коронавірус
Поширення коронавірусу і наступний карантин викликав серед українців ажіотаж на імбир, лимони і часник — останній подорожчав в українських...
19 березня 2020
Динаміка змін ціни землю в Україні після відкриття ринку за прикладом країн ЄС
Динаміку можливих змін ціни на землю в Україні після відкриття ринку землі за можна спрогнозувати з інфографіки, підготовленої AgroPolit.com. Для...