4126-1

Проект Закону про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів

Статус: Проект
Дата реєстрації: 20 серпня 2017

Детальніше про проект закону № 4126-1

Проект Закону:
- сприятиме уніфікації правил щодо надання споживачам інформації стосовно харчових продуктів, забезпеченню правової визначеності та зменшенню адміністративного тягаря на операторів ринку, відповідальних за обов’язкову інформацію про харчові продукти.

- встановлює загальні положення до маркування харчових продуктів, дія яких може поширюватися на всі харчові продукти або на певні їх категорії (встановлюються окремі правила щодо маркування певних видів харчових продуктів).

- встановлює категорії обов’язкової інформації про харчові продукти та загальні вимоги до інформації про харчові продукти. 

- регулює обов’язки операторів ринку харчових продуктів, відповідальних за надання інформації по харчові продукти.

- забороняє  використовувати інформацію, що може ввести споживача в оману, особливо у частині властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. 

- передбачає надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, спричиняють алергічні реакції або  непереносимість, так щоб споживачі могли зробити свідомий вибір, який є безпечним для них.

- регламентує правила надання інформації про харчові продукти, що постачаються споживачам за допомогою засобів дистанційного зв’язку.

- встановлює чіткі критерії та вимоги до позначення країни та місця походження харчового продукту, зокрема до визначення країни та місця походження певних видів сирого, охолодженого або мороженого м’яса.

- передбачає правила та вимоги до надання інформації про вміст спирту та допустимі відхилення у визначенні вмісту спирту в об’ємних одиницях.