Василь Михайлович Ткачук

Василь Михайлович Ткачук

березень 1992 р.
грудень 1992 р.

    Очікування

Очолити відомство погодився, тому що хотів у масштабах України ввести інтенсивні аграрні технології, успішно ним апробовані в агрофірмі «Прут».

Ткачук вважав, що елементи ринкової економіки вводити в аграрну галузь потрібно було поступово, без руйнування великотоварного сільгоспвиробництва.

За його планом, колишнім колгоспам потрібно було дозволити вирощувати і виробляти все, що рентабельно, і вільно продавати товар.

   Реальність

Не вдалося модернізувати сільськогосподарську техніку в країні, незважаючи на готовність великих інвесторів створювати спільні підприємства.

Екс-міністр пізніше зазначав, що аграрне лобі виступало проти його ініціатив. Їх метою були «відкати», а не розвиток села.

   Цифри

56 центнерів зернових з гектара змогли зібрати на початку 80-х років в господарстві, яке очолював Василь Ткачук.

Першим в Україні почав впроваджувати т.зв. колійні технології обробки сільгоспугідь, що дало змогу перетворити відсталий колгосп в одне з найефективніших агропідприємств СРСР.

   Пряма мова

Без економічної свободи, повернення до великих спеціалізованих господарств з одночасною підтримкою фермерства і нині село не вдасться вивести із стану гнітючої депресії. Але найголовніше зараз — уберегти землю».

Тільки праця може дати блага. Тільки праця, а не ілюзії якогось випадкового збігу щасливих обставин, здатна допомогти в досягненні бажаних результатів».

Усі багатства світу не варті однієї дитячої посмішки».

Выполнено с помощью Disqus