12 липня 2018, 12:00, Агрохімія

Дефіцит азоту, фосфору і калію в ґрунтах – через нестачу міндобрив, – УАК

Останні три роки українські аграрії недостатньо використовують мінеральні добрива через відсутність домовленості між аграрною та хімічною галузями України. Про це повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації.

Нагадаємо, що СБУ попередили ввезення в Україну контрафактних пестицидів.

«Процес узгодження взаємодії функціонування двох галузей економіки України – АПК і хімічної галузі з виробництва азотних мінеральних добрив – має негативну історію і триває із середини 2016 року. Попри неодноразові спроби підписати меморандум між с/г товаровиробниками та вітчизняними виробниками міндобрив щодо забезпечення ними потреб с/г виробників України і стимулювання розвитку їхнього національного виробництва, остаточної домовленості сторонам-підписантам так і не вдалося досягти», – зазначається у повідомленні прес-служби.

Серед основних чинників, які не дають змогу нарощувати обсяги внесення мінеральних добрив, зокрема азотної групи, розробники даного меморандуму виокремили такі:

  • завищені ціни на українському ринку азотних добрив, котрі суттєво перевищують як світові ціни, так і ціни, за якими національні виробники експортують азотні добрива;
  • залежність ринку від невеликої кількості постачальників, що призводить до монополізації ринку;
  • дефіцит обігових коштів у сільськогосподарських товаровиробників для рівномірної закупівлі мінеральних добрив протягом всього року.

Найвищий дефіцит азоту, фосфору і калію простежується в Чернівецькій, Херсонській, Запорізькій та Львівській областях. Менше мінеральних добрив в розрахунку на 1 га вноситься в Херсонській, Донецькій, Луганській, Запорізькій областях, найбільше – у Львівській, Волинській, Закарпатській областях.

в