друкувати


Прибутковість виробництва молока рекордно знизилася – на 13,3%, – ФАО

8 травня 2018, 09:30

У квітні 2018 року прибутковість виробництва молока в Україні впала на 13,3%, що є рекордним показником, адже востаннє так різко прибутковість виробництва молока падала в лютому 2015 року. Про це ідеться в аналітичному звіті економіста інвестиційного відділу ФАО Андрія Ярмака, який він розмістив на своїй сторінці на Facebook, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що переробні молокозаводи звинуватили у змові.

Експерт зазначає, що гіршим, ніж квітень 2018 року, з точки зору прибутків від виробництва молока, був лише лютий 2015 року.

 

Більше ніколи в історії професійних виробників молока вони не заробляли так мало, як в квітні 2018 року. І це вже є проблемою. Адже наступний місяць не гарантує припинення темпів падіння прибутковості. Більше того, в травні, як правило, прибутки виробників молока падають, – вважає Андрій Ярмак.

За його даними, за перші чотири місяці 2018 року виробники молока отримали на 8,2% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків також було відчутним – на 6,3%.

Аналітик зазначає, за цей же період ціни на кормовий концентратний мікс для молочного тваринництва зросли рівно на третину, тобто на 32,9% і саме цим, а не тільки цінами на молоко, пояснюється стурбованість фермерів-молочників.

Найбільшою проблемою молочників був соняшниковий шрот. В поточному році ціни на нього підскочили на 80,2%! В минулому році за цей же період ціни на шрот соняшнику не змінилися взагалі. Тому фермери зараз вимушені шукати заміну соняшниковому шроту в раціонах, і тут вже непоганим варіантом стає фуражна пшениця, яка за звітний період подорожчала найменше з кормових компонентів – лише на 6,3%. Отже, зараз – це найдешевший кормовий компонент на ринку, який в грудні 2017 року коштував більше, ніж соняшниковий шрот. Кукурудза також стала більш доступною на тлі шротів, – вважає Андрій Ярмак.