23 лютого 2018, 12:18, Земля

Цього року Держгеокадастр готовий до запуску єдиної системи геоданих

Державне агентство з питань геодезії, картографії і кадастру України (Держгеокадастр) за фінансової та технічної підтримки уряду Японії та японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) готове до впровадження Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні вже у 2018 році, однак для запуску проекту необхідне прийняття Верховною Радою України відповідного законопроекту. Про це повідомила на презентації керівник зі створення проекту НІГД, перший заступник голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець, передає УНІАН.

"На сьогоднішній день завдяки нашим японським колегам допрацювали проект закону про створення Національної інфраструктури геопросторових даних. Законопроект вже внесений у Верховну Раду, і ми будемо всіляко сприяти його якнайшвидшому розгляду, доводячи важливість цієї системи для України та подальшого співробітництва з міжнародними колегами", — зазначила Шемелинець.

Заступник голови Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, також присутня на презентації, висловила подяку японським колегам за співпрацю і заявила, що наступним етапом проекту буде його розширення на всю територію України.

"Ми щиро вдячні нашим колегам з Японії за підтримку. Завдяки міжнародній допомозі, як фінансовій, так і експертній, ми розраховуємо розширити створений прототип на всю територію України вже цього року. Я впевнена, що цей проект матиме величезний успіх", — зазначила Трофімцева.

Вона також повідомила, що забезпечення широкого і зручного доступу до інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки та державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних. Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Шигекі Сумі, також присутній на презентації, зазначив, що в рамках проекту зі створення НІГД японська сторона надсилала фахівців у цій сфері, забезпечувала обладнанням і проводила тренінги для українців у Японії. Він також висловив надію, що набуті знання і технології зроблять внесок у розширення і функціонування НІГД по всій території України.

 

 

в