друкувати


Трибуну Ради можуть заблокувати через проблеми з реєстрацією податкових накладних бізнесу

5 грудня 2017, 14:00

Мінфін закликають вирішити питання блокування податкових накладних, у разі саботажу народні депутати готові навіть вдатися до блокування трибуни в парламенті. Про це пише видання AgroPolit.com у матеріалі «Податкові накладні — заблокувати».

«Група народних депутатів із комітету з питань податкової та митної політики, а також окремі депутати з аграрного комітету планують вийти на трибуну Верховної Ради, щоби висловити свій протест проти блокування податкових накладних сотень тисяч підприємців. Про такі плани AgroPolit.com розповіли депутати: підуть на цей крок, якщо Міністерство фінансів до 4 грудня не ухвалить рішення про подальшу долю автоматичної системи блокування податкових накладних», — пише видання.

Видання нагадує, що після осінньої спеки з блокуванням накладних бізнес, здавалося, «зітхнув» із полегшенням: Мінфін пообіцяв піти на поступки і спростити механізм реєстрації. Це сталося — 5 жовтня з’явився наказ Мінфіну №776 (про автоматичну реєстрацію технологічних карт для всіх сільськогосподарських підприємств, котрі були платниками ПДВ за спецрежимом у 2016 році або є отримувачами бюджетних дотацій цього року). Однак ситуацію це не вирішило кардинально, адже кожну третю податкову накладну сьогодні заблоковано. Така статистика наводиться в офіційному зверненні депутатів на ім’я прем’єра та в. о. голови ДФСУ. Вони просять це вирішити.

Як варіант вирішення проблеми у парламенті пропонують прийняти законопроект №7115. Автори документу кажуть, що готують благо. Система блокування ризикових податкових накладних мала б раз і назавжди вирішити проблему з фіктивним податковим кредитом та зберегти у бюджеті десятки мільйонів гривень. Насправді ж, вважає народний депутат та співавтор законопроекту №7115 Тетяна Острікова, жодної з цілей системи не досягнуто. За її словами, усі старі проблеми лишилися.

У комітеті ми почули від представників ДФС, що використання схем триває, «схемники» знають, як пробити систему, знаходять у ній дірки і реєструють податкові накладні навіть із нецензурною лексикою, тим самим цинічно насміхаючись над цією системою. Голова ГУ ДФС у Києві озвучив цифру, що за час дії системи тільки у Києві сформовано 2 млрд грн фіктивного податкового кредиту. Всього за цей час подано на реєстрацію близько 90 млн податкових накладних», — розповіла вона в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

Однак не всі з цим згодні.

Так, народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко назвав два слабкі моменти законопроекту, які можуть принести елемент корупції у процес реєстрації накладних.

Перший — можливість зупинки блокування накладних в регіональних ДФСУ, а також — право призупинення дії норми ПКУ, яка покликана захищати інтереси добросовісних платників податків щодо неможливості анулювання податкового кредиту за належним чином зареєстрованою податковою накладною/розрахунком коригування, що може спричинити повернення проблем зі своєчасним відшкодуванням ПДВ.