1 вересня 2017, 17:23, Торгівля

Україна подвоїть імпорт жита

Через високий попит із боку виробників житнього борошна імпорт культури збільшиться у 2—2,5 разу. Такі прогнози повідомляють у Daniel Trading.

За останні 5 років валовий збір жита впав удвічі, фермери відмовляються від вирощування культури на користь більш рентабельних. Але на тлі уподобань споживачів попит на житнє борошно, а отже й на саме жито — зростає.

«У цьому сезоні площі під культурою розширені на 19%. Та засуха й аномальна спека вплинули на врожайність, і валовий збір додав лише 15%. Якість урожаю — середня», — розповіла директор Daniel Trading SA Олена Нероба.

У 2017/18 маркетинговому році очікується ріст загальної пропозиції жита до 450 тис. тонн завдяки збільшенню обсягів переробки. Та це все одно недотягує до 2015/16 МР, коли пропозиція склала 479 тис. тонн.

Поточний сезон відрізняється від попередніх. Насамперед, ринок дуже залежить від погодних факторів. Великий обсяг пропозицій російської пшениці тисне на ціни в Чорноморському регіоні, й закупівельні ціни на жито у порівнянні з початком сезону знизилися на 100—200 грн, повторивши тренди пшениці: різке збільшення і подальше падіння. Виробники знову почали обмежувати партії в очікуванні сприятливої кон’юнктури.

Враховуючи, що якість українського жита залишається не найкращою, зростаючий попит буде підтримувати ціни», — зазначає Нероба.

За даними Українського клубу аграрного бізнесу, вітчизняні аграрії щороку вирощують 400—600 тис. тонн жита, більшість зерна споживається на внутрішньому ринку. Частка України в світовому експорті складає всього 0,6%.

Об’єми світової торгівлі житом торік були найнижчими за останні 15 років. Найбільші експортери — Польща, Німеччина та Канада.

в