Вільний ринок землі має передбачати підтримку сімейних фермерських господарств — думка
Кінцева мета земельної реформи — підвищення конкурентоспроможності виробників і географічна диверсифікація сільськогосподарського виробництва. Таку думку висловив керівник напрямку аграрної політики Проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Олександр Каліберда в ефірі «5 каналу».
Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №6490 від 24.05.2017«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».
За його словами, час сам визначить, які виробники будуть виробляти ту чи іншу продукцію на певній місцевості.
Можливо, на півдні почнуть з’являтися малі господарства, які спеціалізуватимуться на виробництві нішевих культур і будуть ефективними економічно», — вважає Каліберда.
Але, на його думку, Україна має створювати конкурентні умови для всіх, щоб потенційно ефективний виробник мав можливість розвиватися, а ті, хто відстає, — виходили з ринку в простий спосіб.
За цього всього, складно визначити саме поняття моделі ринку землі. Але я б рекомендував орієнтуватися на вільний ринок з певними тимчасовими запобіжниками на першому етапі. Другий аспект — наголос на підтримку сімейних фермерських господарств як окремої форми господарювання, яка наразі має великий потенціал, але не має ані правових умов, ані простого доступу до землі», — підсумував Олександр Каліберда.