друкувати


Алгоритм отримання АТОшниками земельної ділянки — офіційно

8 серпня 2017, 07:26

Від початку старту компанії із забезпечення учасників АТО земельними ділянками тільки у Київській області до Держгеокадастру звернулося близько 17 тис. осіб та було надано 14 тис. дозволів на розробку документації землеустрою. Про це розповіла в ексклюзивному інтерв’ю АgroРolit.com начальник головного управління Держгеокадастру у Київській області Людмила Приходько.

За її словами, щоб отримати земельну ділянку, потрібно мати з собою заяву, копію паспортних даних і копію посвідчення учасника бойових дій.

«Згідно із законодавством, учасники АТО отримують дозвіл на розроблення документації землеустрою в місячний термін, але, як правило, це відбувається швидше, бо розгляд таких заяв — у пріоритеті. Після цього вони замовляють розробку документації із землеустрою, погоджують її і другим наказом ми затверджуємо цю документацію, передаючи таку ділянку у власність», — зазначила начальник головного управління Держгеокадастру у Київській області.

 Вона додала, що земельні ділянки виділяються лише для 2-х цільових призначень: для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га та для ведення індивідуального садівництва. «На тих ділянках, які виділяються для садівництва, законодавством дозволено зводити будівлі. Тобто, такі ділянки за умови розробки містобудівної документації можуть використовуватися і для будівництва будинку», — уточнила Приходько.

За її словами, кожен громадянин України має право на безоплатну приватизацію земельної ділянки у межах норм, які визначені Земельним кодексом.

Ми передаємо ділянки у власність всім категоріям громадян, хто до нас звертається. Та переважно це місцеві мешканці, працівники соціальної сфери і громадяни, які самостійно знаходять земельні ділянки. Якщо за результатами перевірки виявляється, що ділянки вільні, ми приймаємо рішення про надання відповідного дозволу на розроблення документації із землеустрою», — підсумувала Людмила Приходько.