8 травня 2017, 11:55, Земля

Місцевим громадам написали план розвитку їхніх територій

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект з регулювання містобудівної діяльності. Про це йдеться у документі під № 6403 від 21.04.2017.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту закону, положення документа спрямовані на удосконалення містобудівної документації, шляхом втілення таких механізмів:

 

  • забезпечення проведення комплексної експертизи для всіх видів документації з просторового планування;
  • введення нового виду документації з просторового планування на місцевому рівні  –  плану об’єднаної територіальної громади;
  • розширення повноважень органів місцевого самоврядування шляхом введення місцевих правил регулювання забудови, які встановлюють порядок регулювання забудови та іншого використання територій і об’єктів у населених пунктах, на територіях об’єднаних територіальних громад;
  • забезпечення доступу інвесторів та громадськості до документації з просторового планування через Державний реєстр документації з просторового планування на регіональному та місцевому рівнях на офіційному веб-сайт центрального органу виконавчої влади;
  • визначення історико-архітектурного опорного плану вихідними даними для розроблення документації із просторового планування.

На думку експерта з питань адміністративно-територіального устрою програми U-LEAD Ярослава Рабошука, цей законопроект дозволить планувати забудову всієї території об’єднаної територіальної громади. Документ визначатиме функціональне призначення території, організацію інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, охорони навколишнього природного середовища. Важливо, що такий план визначатиме послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

План об’єднаної територіальної громади визначатиме комплексний просторовий розвиток населених пунктів об’єднаної територіальної громади як єдиної системи розселення. Рішення про розроблення та затвердження такої документації прийматимуться місцевими радами громад. Така документація охоплюватиме всю територію об’єднаної територіальної громади, як в межах так і за межами населених пунктів. Очікується, що розробка такої документації для об’єднаних територіальних громад коштуватиме дешевше, ніж розробка генеральних планів окремо для кожного населеного пункту», – поінформував Ярослав Рабошук.

в