Сьогодні, 08:30 Рослинництво

В Україні посівну завершили на 90%: проблеми та підтримка аграріїв

Українські аграрії завершують весняну посівну кампанію, засіявши вже понад 90% від прогнозованих площ ярими культурами. Загалом засіяти вдалося більше ніж 12 мільйонів гектарів земель. Про це повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.

Попри п'ятий рік повномасштабного вторгнення, агровиробники демонструють стійкість, хоча робота супроводжується значними безпековими та фінансовими труднощами. Ключовими викликами для агросектору стали дефіцит кадрів через мобілізацію та міграцію, а також суттєве зростання виробничих витрат. Зокрема, фермери зіткнулися зі здорожчанням дизельного пального, паливно-мастильних матеріалів та мінеральних добрив, що прямо впливає на собівартість майбутнього врожаю.

Для підтримки аграріїв уряд продовжує фінансувати кілька програм:

  • Пільгові кредити «5-7-9%»: фермери можуть залучити до 90 млн грн на посівну, а підприємства тваринництва та переробної галузі — до 150 млн грн.
  • Прифронтова допомога: для підтримки господарств у регіонах, наближених до зони бойових дій, цьогоріч виділили близько 1,7 млрд грн.
  • Безкоштовне розмінування: держава компенсує очищення сільськогосподарських угідь від мін та снарядів — на цю програму у 2026 році заклали до 2 млрд грн.

Як писав AgroPolit.com, в Україні подорожчала соя через переробку. Також в Україні дорожчає найбільш затребована культура.

в