Сьогодні, 18:00 Держпідтримка

В Україні фермери можуть отримати гранти на переробку агровідходів

У Львівській області запускають міжнародну грантову програму для аграріїв, яка передбачає фінансування стартапів у сфері біоциркулярних технологій. Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Ініціатива реалізується в межах проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB за підтримки ЄС (програма Horizon Europe). Її мета — допомогти фермерам і малому та середньому бізнесу впроваджувати рішення з переробки агровідходів і повторного використання ресурсів у виробництві.

Грантовий конкурс стартує у травні, а оператором програми виступає Львівська аграрна палата. Участь можуть взяти фермерські господарства та МСП, які розвивають інноваційні проєкти у сфері біоциркулярної економіки. Серед пріоритетних напрямів — переробка сільськогосподарських відходів, виробництво біодобрив, біогазу та інші екологічні рішення.

Передбачено надання чотирьох грантів розміром до 50 тисяч євро кожен. Для участі у відборі потрібно до 20 квітня подати коротку інформацію про свій проєкт, включаючи опис і контактні дані. Програма є частиною ширшої підтримки агросектору, спрямованої на відновлення виробництва та впровадження сталих технологій в умовах війни.

Як писав AgroPolit.com, в Україні відкрили грантову програму для агрегаторів овочів та ягід. Також аграріям в Україні представили нові інструменти компенсацій

в