24 липня 2025, 08:31, Земля

В Україні з’явилася можливість оформити город, який використовується роками

Українці можуть приватизувати землю, якою користуються роками, при дотриманні певних умов, навіть під час війни. Про це повідомляє 24 канал.

Оформлення включає підготовку доказів користування, звернення до юриста та подачу заяви до місцевої ради чи суду. Українці часто роками користуються городом біля хати, садять городину та доглядають за ділянкою. Однак далеко не всім до певного часу цікаво, що ця земля не оформлена юридично.

Оформити землю наразі можна, але є нюанси. Необхідно знати, що таке приватизація за давністю користування. Це ситуація, коли людина багато років поспіль користується землею добросовісно, відкрито та безперервно, без належного юридичного оформлення, але з фактичним володінням – і має право оформити цю землю на себе.

Приватизація за давністю користування поширюється на такі види земель:

  • городи біля будинку (якщо немає правовстановлювальних документів);
  • земля, що використовувалась не менше 15 років;
  • ділянка не повинна бути у приватній власності іншої особи або переданою в оренду офіційно.

Під час дії воєнного стану в Україні спрощено низку процедур, зокрема ОМС можуть оперативніше розглядати звернення, а деякі реєстраційні дії проводяться в умовах спрощеного доступу до реєстрів.

Як писав AgroPolit.com, земельні аукціони принесли державі 25,5 млн грн. Також Земельний банк заробив за тиждень 5 млн грн.

в