Україна експортуватиме до ЄС менше пшениці, цукру та ячменю
Європейський союз скоротить імпорт української пшениці та цукру на 80% згідно з новими квотами. Про це пише Reuters.
Рішення ухвали під тиском стурбованих конкуренцією європейських фермерів. Після цього кроку українські виробники змушені продавати більше продукції на ринках Азії та Африки. Після початку російського вторгнення у 2022-му році ЄС на знак солідарності, а також через блокування експортних шляхів Чорним морем відкрив свої продовольчі ринки і тимчасово скасував мита та квоти для України. Проте на початку червня 2025 року торговельний безвіз завершився.
Хоча оновлені обсяги безмитних поставок і вищі за ті квоти, які були передбачені першою угодою про вільну торгівлю між ЄС та Україною, що діє з 2016 року, але будуть значно нижчими за обсяги безмитного імпорту за останні три роки.
Нове рішення ЄС збільшує довоєнну квоту України на безмитний імпорт пшениці з 1 до 1,3 млн т у рамках переглянутої угоди про вільну торгівлю. Це ж торкнеться і квоти на український цукор, що виріс із 20 до 100 тисяч т, а також ячменю (з 350 до 450 тис. т). Квоту для України на м'ясо птиці також було збільшено з 90 до 120 тис. т.
Оновлена торгова угода охоплює 40 товарів і має бути прийнята кваліфікованою більшістю країн-членів ЄС.
Як писав AgroPolit.com, США пригрозили Євросоюзу запровадженням 17% мит на аграрний експорт. Також обмеження на експорт цукру в ЄС стали шоком для українських цукровиків