Сьогодні, 08:30
Земля
Експерти розповіли, як правильно укласти договір оренди паю
У договорі оренди паю важливо перевірити сторони, термін, орендну плату, умови дострокового розірвання та цільове використання. Про це повідомляє 24 канал.
Серед ключових моментів, на які варто звернути увагу, фахівці виділяють наступні:
- Сторони договору. Перевірте, хто саме вказаний орендодавцем і орендарем. Якщо замість людини – представник, має бути довіреність.
- Термін дії договору. Не просто «10 років», а з точною датою початку і закінчення. І зверніть увагу на умови пролонгації.
- Розмір орендної плати. Вказаний у грошовому еквіваленті чи у % від НГО? Чітко прописана сума, строки й спосіб виплати? Якщо готівкою в руки – це тривожний дзвіночок.
- Умови дострокового розірвання. Чи передбачена можливість вийти з договору раніше? І хто має на це право – лише орендар, чи обидві сторони?
- Цільове використання ділянки. Пай – це не для забудови чи кар'єру. Мета використання має відповідати цільовому призначенню.
Також юристи радять визначитися, хто платить податки. У договорі має бути прописано, на кого покладено обов'язок сплати земельного податку – часто це орендар. Також необхідна реєстрація договору. Без реєстрації в Державному реєстрі речових прав – договір не має юридичної сили. Це часто ігнорують.
Як писав AgroPolit.com, після підриву Каховській ГЕС почали відновлювати зрошення. Також Польща скасовує пільги для українського експорту.