Узгоджено експорт столових яєць з України до Канади
Канада офіційно відкрила свій ринок для експорту харчових яєць з України. Про це повідомили в Союзі птахівників України.
Держпродспоживслужба погодила форму міжнародного ветеринарного сертифіката, що дозволяє українським виробникам постачати столові яйця до канадського ринку. Експортувати яйця до Канади можна лише за умови співпраці з канадськими імпортерами, які мають чинну ліцензію на безпечність харчових продуктів для Канади (SFC — Safe Food for Canadians Licence).
Форма міжнародного сертифіката, необхідного для експорту, розміщена на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі "Міжнародне співробітництво", в підрубриці "Сертифікати на експорт з України".
На сайті Держпродспоживслужби також доступна детальна інформація про вимоги канадського законодавства до українських виробників столових яєць та яєчних продуктів.
Зокрема, йдеться про:
- правила транспортування і зберігання;
- вимоги до маркуванн;
- стандарти сортування;
- програми контролю за сальмонельозом для різних категорій продукції.
Нагадаємо, після двомісячного зростання цін на курячі яйця, в Україні зафіксовано зниження — за останні два тижні ціна десятка не фасованих яєць категорії С1 знизилася на 5,2%.
Як писав AgroPolit.com, Україна та Євросоюз продовжили транспортний безвіз. Також Україна збільшила аграрний експорт до Євросоюзу на 11%.