25 квітня 2025, 16:01, Харчова безпека

Всі європейські вина забрудненні вічними хімікатами – дослідження

Європейські вина містять «вічні хімікати», зокрема трифтороцтову кислоту (TFA), яка є стійким побічним продуктом PFAS. Про це повідомляє Politico.

Виробники вина не можуть обійтися без застосування спеціальних надстійких хімікатів, якими обприскуються виноградники від Іспанії до Австрії протягом усього вегетаційного періоду. Пляшка вина в Європі може містити токсичні хімічні речовини, які не розпадаються природним шляхом. Винороби активно використовують різні пестициди.

Нове дослідження виявило в європейських винах широко поширене забруднення трифтороцтовою кислотою (TFA) – стійким побічним продуктом PFAS, групи промислових хімікатів. Жодне з вин, вироблених за останні кілька років у 10 країнах ЄС, не виявилося чистим. У деяких пляшках було виявлено вміст речовин, що в 100 разів перевищує рівень, який зазвичай вимірюють у питній воді.

Виноробство є одним із найінтенсивніших споживачів пестицидів у європейському сільському господарстві, особливо фунгіцидів, що робить виноградники ймовірним осередком накопичення хімічних речовин. Виноград особливо вразливий до грибкових захворювань, що вимагає частого обприскування протягом усього вегетаційного періоду, в тому числі з використанням деяких продуктів, що містять сполуки PFAS.

Як писав AgroPolit.com, в Україні зупинили видачу агрогрантів. Також експерти розповіли, чи можна посадити садок на сільськогосподарській землі.

в