14 квітня 2025, 13:46, Рослинництво

Проблеми зі зрошенням негативно впливають на фермерські господарства

В Україні потрібно вирішити дві основні проблеми із розвитку зрошення, які особливо гостро відчувають сьогодні фермери. Таку думку в рамках обговорення подальших планів реформування системи зрошення в умовах війни висловив народний депутат, заступник голови аграрного комітету Степан Чернявський.

Він нагадав, що ще у 2022 році, на початку повномасштабної війни, був прийнятий Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» — фундамент для меліоративної реформи.

 

 

Цей закон дозволив фермерам об’єднуватися і управляти зрошувальною інфраструктурою. Але цього недостатньо — реформу потрібно доопрацювати: з боку держави має бути більше підтримки, чіткі процедури, доступ до енергії, техніки, сучасних технологій. Є і добрі новини — в Одеській області вже вдалося відновити кілька зрошувальних систем, є підтримка держави та міжнародних партнерів. Це приклад, який треба масштабувати», — пояснює Чернявський.

Народний депутат озвучив дві основні проблеми для фермерів, пов’язані зі зрошенням:

  • зруйновані насосні станції та канали
  • перебої з електропостачанням, що ускладнюють роботу зрошувальних систем

У сукупності зі стрімким зростанням цін на паливо й енергію, все це призводить до зниження врожайності.

Моя позиція незмінна: підтримка аграрного сектору — це пріоритет. Без зрошення — немає врожаю. Без врожаю — немає економіки. А без сильної економіки — не буде перемоги», — підсумуваав він.

Нагадаємо, що у Раді готуються до фінального голосування за законопроєкт по меліорації.

в