Вчора, 16:20 Земля

Експерти розповіли, як формується вартість землі в Україні

На вартість землі в Україні впливають розташування, якість ґрунту, земельна категорія, правовий статус, та відстань до води. Про це повідомляє 24 канал.

Земля, що знаходиться поруч із великими містами або має зручний доступ до транспортних шляхів, завжди буде коштувати дорожче. Землі, що знаходяться далеко від інфраструктури, з меншою кількістю доріг і доступу до ринку, значно дешевші.

Земля з родючим ґрунтом, на якій добре вирощуються різні культури, має високу ціну. Якщо ґрунт виснажений або має низьку продуктивність, ціна на землю буде нижчою. Сільськогосподарська земля має різні категорії залежно від її використання. Земля, що підлягає інтенсивному землеробству, завжди буде дорожчою, ніж земля, на якій не можна вести ефективне господарство.

Земля, яка не має чітких прав власності або обтяжена якимись обмеженнями, коштує значно менше. Наявність водних ресурсів поблизу землі може підвищити її ціну, особливо для земель, що використовуються для зрошення.

Багато людей намагаються продати свої землі за дуже високими цінами, але реалії ринку відрізняються від цих мрій. Земля сільськогосподарського призначення має обмеження у використанні та потенціалі для заробітку, тому її ціна не може бути захмарною.

Як писав AgroPolit.com, в Україні 52089 га земель сільськогосподарського призначення залишаються замінованими. Також середня ціна суборенди на земельних аукціонах зросла у 4,5 рази.

в