Аграрії озвучили головні проблеми у роботі УЗ
Співпраця українських аграріїв з «Укрзалізницею» досі залишає бажати кращого, оскільки хоча у 2022-2023 роках, незважаючи на підвищення тарифів і значні часові логістичні витрати, агросектор не мав суттєвого вибору у питаннях перевезень, то наразі є певні зміни. Про це повідомив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Олег Хоменко.
Окупація 20% територій призвела до скорочення виробництва агропродукції, тож навіть у найкращі врожайні роки, обсяг перевезень не перевищить 65 млн т.
УЗ необхідно враховувати таке зменшення потенційного попиту на свої послуги з боку агросектору, але натомість планується збільшення тарифів при відсутності покращення ефективності.
Серед головних проблем УЗ досі залишається:
- низька швидкість перевезень;
- відсутність належного GPS-трекінгу для відстеження вагонів;
- дотування пасажирських перевезень за рахунок вантажних і спроби компенсувати збитки шляхом підвищення тарифів;
- низький рівень залученості сучасних технологій.
Основна причина проблем – монопольне становище «Укрзалізниці», адже відсутність конкуренції дозволяє компанії диктувати умови. Покращити ситуацію могло б розділення «Укрзалізниці» на три окремі напрямки: пасажирські перевезення, інфраструктура та вантажні перевезення.
Як писав AgroPolit.com, Укрзалізниця припинила знижки на експортні перевезення агропродукції. Також підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ обговорили на комітеті