Бронювання малих фермерів: аграрний комітет звернувся до уряду
Аграрний комітет України одноголосно підтримав звернення до Уряду щодо необхідності перегляду та внесення змін до критеріїв бронювання працівників фермерських господарств. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
За його словами, метою запропонованих змін є забезпечення стабільності агровиробництва, а також постачання продовольства для потреб ЗСУ. Автори ініціативи пропонують визначити господарства, які мають в обробітку менше 500 га землі, важливими для національної економіки в умовах війни, зменшивши поріг для кількості гектарів, працівників і поголів'я худоби, враховуючи потребу в сезонних роботах, особливо для збереження тваринницького комплексу.
Гайду додав, що також пропонується ведення обліку не за останнім календарним кварталом, а від періоду введення законодавчих змін, що дозволить оперативніше оцінювати відповідність фермерських господарств новим вимогам.
На засіданні аграрного Комітету обговорили питання бронювання військовозобов'язаних працівників аграрного сектору, зокрема, фермерських господарств, які мають в обробітку менше 500 га землі. Аграрний сектор не лише є стратегічною галуззю, що постачає продовольство на внутрішні та міжнародні ринки, але й забезпечує робочі місця для великої частини сільського населення. Водночас на тлі війни та мобілізації виникло серйозне питання щодо дефіциту трудових ресурсів на селі», – зазначив Гайду.
Раніше заступник голови аграрного комітету, народний депутат України Степан Чернявський заявив, що депутати закликали аграрного міністра Віталія Коваля відстояти оновлені правила бронювання дрібних фермерів у Кабміні.
Хотілося б від міністра почути, як він відстоює фермерів на практиці. Для цього він має прийти на уряд і захищати постанову про оновлені критерії бронювання для фермерів, інакше буде як з держпідтримкою із вирощування бавовни. Її провалили у бюджеті на 2025 рік саме завдяки позиції Віталія Коваля, бо він не прийшов на КМУ, аби підтримати це рішення комітету. Якщо такий підхід буде з бронюванням працівників для наших малих та середніх фермерів, то ніякого позитивного рішення не буде і за це потрібно буде відповідати перед аграріями. У комітеті також є пропозиція заслухати звіт аграрного міністра про те, як він відстоює пропозиції аграріїв на засіданні уряду», – зазначив Чернявський у коментарі AgroPolit.com.
Як писав AgroPolit.com, посівна в Україні може зірватися через фермерів. Також аграрного міністра Віталія Коваля звинуватили у зриві держпрограм з вирощування бавовни в Україні